Новий розклад іспанського футболу: північ набирає вагу

Іспанський футбольний сезон 2025-2026 завершився із новим розподілом команд серед автономних співтовариств. На іспанській футбольній карті відбулися зміни.
Що сталося
Із закінченням сезону 2025-2026 в іспанському футболі сформувався новий розподіл команд серед різних регіонів країни. Тепер чотири автономних співтовариства мають найбільше представництво в Ла Лізі: Мадридське співтовариство, Валенсійське співтовариство, Країна Басків та Андалусія.
Подробиці
Новий сезон буде відрізнятися тим, що відразу чотири регіони будуть мати по декілька команд у вищій лізі іспанського футболу. До Ла Ліги повертаються такі історичні північні клуби, як Deportivo та Racing. Разом з тим, чотири регіони будуть мати найбільше представництво: Comunidad de Madrid (Реал Мадрид, Атлетіко, Хетафе та Райо), Comunidad Valenciana (Вільярреал, Валенсія, Леванте та Ельче), Країна Басків (Атлетік, Реал Сосьєдад та Алавес) та Андалусія (Бетіс, Севілья та Малага). Вперше за багато років не буде жодної команди з островів.
Подробиці
Якщо говорити про регіональний розподіл, то північ Іспанії тепер має більше представництва. Команди з Галиції (Сельта, Депортіво), Кантабрії (Расінг) та Країни Басків будуть боротися за місця у вищій лізі. В той же час, такі регіони, як Арагон, Естремадура, Мурсія і Ла-Ріоха цього сезону не будуть мати своїх команд у професійному футболі.
Що це означає
Для мешканців Іспанії цей новий розподіл означає зміни у футбольному ландшафті країни. Відбувається перерозподіл сил серед різних регіонів, і це може вплинути на інтерес уболівальників та регіональну футбольну політику. Тепер буде цікаво спостерігати за дербі між командами з різних регіонів та оцінити зміни у рівні конкуренції серед іспанських команд.